Z-JAY- DJ-ski tablet z trzema ekranami

Z-JAY, czyli najprawdopodobniej pierwszy tablet zaprojektowany od podstaw z myślą o DJ-ach, po raz pierwszy pojawił się na naszych radarach w 2015 roku, kiedy to zdobył nagrodę Red Dot Design Award dla najlepszego projektu koncepcyjnego w kategorii rozrywkowej. Od tamtego czasu jego autor, Luis David Palacio, ciężko pracował nad tym, by przekuć ciekawą koncepcję w realny produkt. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z jego planem, już niedługo urządzenie te trafi wreszcie do sprzedaży.

Główną cechą odróżniającą Z-JAY od „normalnego” tabletu będzie fakt, iż zostanie on wyposażony nie w jeden, lecz trzy ekrany dotykowe o przekątnej 9,7 cala, które będzie można złożyć w celu łatwiejszego transportu. Domyślnie środkowy wyświetlacz posłuży do kontrolowania wirtualnego miksera, zaś dwa pozostałe będą pełnić rolę odtwarzaczy. W każdej chwili będą one mogły jednak zmienić swój tryb działania, dając nam dostęp m.in. do biblioteki utworów, samplera, efektów czy nawet różnego rodzaju wirtualnych instrumentów. Z-JAY będzie mógł też pochwalić się baterią zapewniającą 5 godzin ciągłej pracy, 256 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia za pomocą zewnętrznych nośników) wbudowanymi modułami bluetooth i Wi-Fi, stereofonicznymi głośnikami i interfejsem audio (wyposażonym w wyjście słuchawkowe, wyjście Main i dwa wejścia Aux). Całość będzie działała pod kontrolą systemu Android. Co ciekawe, mimo iż poniższa prezentacja pokazuje autorskie oprogramowanie stworzone na potrzeby projektu (a przynajmniej jego atrapę wyświetlaną na ekranach), to ostateczna wersja urządzenia nie będzie posiadała własnej dedykowanej aplikacji. Zamiast tego twórca projektu chce nawiązać współpracę z firmami produkującymi oprogramowanie DJ-skie, w celu przystosowania jednego z już istniejących programów do pracy z trzema dotykowymi ekranami. Nie wyklucza on też możliwości współpracy z producentami akcesoriów, którzy mieliby wyposażyć Z-JAY w opcjonalne fizyczne pokrętła i suwaki (np. Tuna Knobs).

Luis David Palacio zamierza rozpocząć społecznościową zbiórkę pieniędzy na rozpoczęcie produkcji tabletu w drugim kwartale bieżącego roku. Przewidywana cena urządzenia wyniesie zaś $700. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.