Zbuduj własny kontroler z Moldover’em

Bardzo trudno jest znaleźć kontroler który byłby idealnie dopasowany do naszych potrzeb. W najlepszym wypadku dostajemy kilka funkcji z których nigdy nie skorzystamy. Gorzej gdy w naszym kontrolerze brakuje czegoś, co jest nam niezbędne do pracy. Najprostszym rozwiązaniem jest w tym wypadku kupno kilku kontrolerów z których każdy spełniałby w naszym set-up’ie określoną funkcję. Wielu ludzi pragnie jednak pójść o krok dalej, i sami projektują i składają swoje wymarzone kontrolery. W poniższym nagraniu Matt Moldover prezentuje kilka swoich projektów, oraz krok po kroku prowadzi nas przez proces produkcji swojego najnowszego dzieła, kontrolera MOJO. Należy jednak pamiętać, że przeważnie okazuje się, iż na zaprojektowany przez siebie kontroler wydamy więcej niż na model sklepowy. Wysokie koszty produkcji rekompensuje jednak możliwość dostosowania go do własnych potrzeb i świadomość, że będziecie posiadaczami jedynego takiego modelu na świecie.

W pierwszym filmie Moldover prezentuje nam swoje poprzednie kontrolery, oraz przedstawia proces projektowania własnego kontrolera. Drugi film pokazuje krok po kroku proces budowy MOJO.

Całą dokumentacje dotyczącą budowy MOJO możecie pobrać pod adresem: http://moldover.com/download/%28%21%29_Moldovers_Mojo-Open_Source_03.zip

Ciekawskim polecam również przeczytanie artykułu na stronie: http://blog.60works.com/archives/143 w któym znajdziemy dużo ciekawych informacji na temat budowy własnych kontrolerów midi.