Allen & Heath przedstawia Xone:K1

xonek2_threeq_on_black[1]Mniej więcej dwa lata temu firma Allen & Heath, znana głównie z produkcji wysokiej jakości mikserów, wypuściła na rynek kontroler DJ-ski Xone:K2. Urządzenie te osiągnęło umiarkowany sukces, przegrywając jednak dość wyraźnie starcie z nieco bardziej przystępnymi cenowo produktami konkurencji. Producent postanowił więc nieco odchudzić wspomniane urządzenie, czego efektem jest zaprezentowany dziś Xone:K1.

Jak widać na załączonym powyżej obrazku, młodszy brat K2 na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od pierwowzoru. Zarówno rozkład poszczególnych kontrolek jak i ogólny design całości pozostały tu bowiem bez zmian. Na czym polega więc wspomniane „odchudzenie”? Twórcy Xone:K1 zdecydowali się usunąć z niego wbudowany interface audio, który podnosił cenę oryginalnego kontrolera, mimo iż większość użytkowników tak naprawdę z niego nie korzystała.

Kontroler Xone:K1 trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Cena sugerowana przez producenta to 159 funtów szterlingów, jednak można spokojnie założyć, że cena sklepowa (przynajmniej w naszym kraju) będzie nieco niższa.