XDJ-RX2 zapowiedziany oficjalnie

Gdy kilka dni temu firma Pioneer zaprezentowała światu kontroler DDJ-XP1, wiele osób zauważyło, że w nagraniu promującym to urządzenie przez kilka sekund widoczny jest sprzęt będący najprawdopodobniej nową wersją odtwarzacza XDJ-RX. Dziś informacja ta została wreszcie potwierdzona, a XDJ-RX2 doczekał się oficjalnej prezentacji.

Nowy model, podobnie jak jego poprzednik, będzie dwukanałowym odtwarzaczem typu All-In-One, mogącym pełnić również rolę kontrolera MIDI. Cechami odróżniającymi go od pierwszej wersji będą dotykowy wyświetlacz, dwa razy większa liczba padów oraz nowy sposób obsługi biblioteki zapożyczony z odtwarzacza CDJ-2000NXS2 (wprowadzający m.in. takie usprawnienia jak klawiatura QWERTY na dotykowym ekranie, możliwość filtrowania utworów czy duży enkoder służący do nawigacji, umieszczony obok wyświetlacza). XDJ-RX2 będzie oferował też odświeżoną sekcję miksera, zaprojektowaną tak, by wyglądem, zachowaniem i sposobem obsługi jak najbardziej przypominała tę znaną z miksera DJM-900NXS2 (znajdziemy tu więc m.in. takie same krzywe działania faderów i equalizera).

Tym co pozostało niemal bez zmian jest natomiast dostępny zestaw złączy. Na tylnym panelu urządzenia znajdziemy m.in. dwie pary wyjść master (2 x XLR i 2 x RCA), parę wyjść booth (TRS), pięć par wejść RCA (2 x Phono, 2 x Line i Aux), dwa mikrofonowe wejścia typu combo (XLR/TRS) oraz złącze USB służące do opcjonalnej komunikacji z komputerem. Na wyposażeniu urządzenia znajdą się też dwa dodatkowe złącza USB-A – jedno do podłączenia zewnętrznej pamięci z muzyką, drugie do podłączenia pamięci na której zapisywane będą nagrywane miksy.

XDJ-RX2 trafi do sprzedaży pod koniec września i będzie kosztował $1,699. W zestawie z kontrolerem otrzymamy też program Rekordbox DJ. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.