Wotan – samplowany chór męski inspirowany Władcą Pierścieni

WotanOsoby poszukujące wirtualnych chórów współpracujących z samplerem Kontakt mogą obecnie wybierać z wielu różnych bibliotek brzmieniowych, różniących się od siebie zarówno stylistyką jak i funkcjonalnością. Najnowsza propozycja tego typu nosi nazwę Wotan, a inspiracją do jej stworzenia była ścieżka dźwiękowa filmowej adaptacji trylogii Władca Pierścieni.

W odróżnieniu od większości bibliotek brzmieniowych tego typu, które zwykle starają się zapewnić jak największy zakres dźwięków, Wotan skupia się na dwóch rodzajach męskiego głosu: tenorze i basie (w tym tzw. Basso profondo). Oprócz próbek śpiewu w skład biblioteki wchodzą również samplowane szepty, okrzyki i tzw. klastry. Elementem wyróżniającym Wotana na tle konkurencji jest też Syllabuilder Engine 2.0 – ciekawe narzędzie pozwalające na tworzenie „słów” poprzez łączenie i przekształcanie ośmiu podstawowych sylab. Cała biblioteka zajmuje łącznie 5 GB.

Biblioteka brzmień Wotan dostępna jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Strezov Sampling gdzie kosztuje obecnie $269. Promocyjna cena utrzyma się do 15 stycznia, a następnie zostanie podniesiona do $329. Do poprawnego działania wtyczki wymagana jest pełna wersja samplera Kontakt 5.