Weekendowe Inspiracje #96

800px-Tim_Exile_Campus_Party_Mexico_2011[1]
Tim Exile to muzyk, który włożył naprawdę ogromne nakłady pracy by pomóc w rozwoju współczesnej muzyki elektronicznej. To on w 2005 roku umieścił w raczkującym jeszcze wtedy serwisie Youtube jedno z pierwszych (o ile nie pierwsze) nagrań prezentujących możliwości kontrolerów MIDI w praktyce. Od jakiegoś czasu współtworzy on też kontrolerystyczną supergrupę Mostly Robot, w której gra u boku takich muzyków jak Jeremy Ellis czy Dj Shiftee. Dość często zdarza mu się też przyjmować rolę nauczyciela, dzielącego się swoją wiedzą podczas rozmaitych wykładów i warsztatów.

Jednym z przykładów działalności tego typu jest jego ostatnie wystąpienie podczas konferencji TEDx, podczas której zaprezentował on publiczności swoje podejście do improwizacji w świecie muzyki elektronicznej (a przy okazji pozwolił im rozprostować nogi po kilku godzinach spędzonych na siedząco). I chociaż tworzone przez niego dźwięki nie zawsze należą do najłatwiejszych w odbiorze i najprzyjemniejszych dla ucha (a przynajmniej ja zawsze odnoszę takie wrażenie), to jednak warto przyjrzeć się jego występowi, gdyż można podłapać z niego kilka naprawdę ciekawych pomysłów.

Setup wykorzystany w powyższym nagraniu to efekt kilku lat pracy, poświęconej głównie na programowanie w środowisku Reaktor. Poniżej znajdziecie prezentację jego starszej wersji sprzed ponad pięciu lat.