Weekendowe Inspiracje #95

Numark NS7 IIKilka ostatnich tygodni upłynęło większości z nas pod znakiem dużych, DJ-skich kontrolerów MIDI, walczących między sobą zaciekle o tytuł najciekawszego sposobu na wydanie kilku tysięcy złotych. Na naszych łamach ukazała się obszerna recenzja Numark NS7 II, w Warszawie odbyła się oficjalna premiera modelu NV tej samej firmy, a Native Instruments zaprezentowało wreszcie Traktor Kontrol S8. W dzisiejszym odcinku skupimy się więc na rutynach wykorzystujących potężne, wielofunkcyjne maszyny z najwyższej półki cenowej. 

Na pierwszy ogień pójdzie nagranie autorstwa Arkaei, naszego rodzimego kontrolerysty reprezentującego obecnie barwy Niemiec. W trwającej nieco ponad dwie i pół minuty rutynie udowodnił on, że Numark NS7 II ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko zmotoryzowane koła Jog udające talerze gramofonu. Co ciekawe, kilka miesięcy później przeniósł on tą samą rutynę na nieco nowszy model – Numark NV.

Autorem drugiego nagrania jest DJ TLM, który postanowił pokazać światu, że Pioneer DDJ-SZ nadaje się nie tylko do wciskania guziczków, zabawy z efektami i automatycznego synchronizowania tempa, ale też do bardziej klasycznych, turntablistycznych sztuczek.

Trzecia rutyna to efekt pracy KEIZOmachine z grupy Hifana, który jak zwykle zaprezentował genialną miksturę wysokich umiejętności i azjatyckiego szaleństwa. Tym razem jako swoje główne narzędzie wykorzystał on kontroler DDJ-SX2