Weekendowe Inspiracje #89

UDGWiększość z was pamięta zapewne o tym, że w bieżącym miesiącu dobiega końca organizowany przez nas konkurs w którym główną nagrodę stanowi widoczny na zdjęciu powyżej zestaw toreb firmy UDG. Ponieważ ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń wypada już za nieco ponad dwa tygodnie postanowiliśmy zmobilizować was do działania. Dlatego też w dzisiejszym odcinku Weekendowych Inspiracji obejrzymy trzy nagrania, które mogą zainspirować was do stworzenia własnych prac konkursowych.

Na pierwszy ogień pójdzie DJ Elmu i jego nagranie z zeszłorocznej edycji turnieju DMC Online. Stworzona przez niego rutyna, mimo iż nieco przydługa jak na mój gust, świetnie pokazuje, że klasyczny turntablizm i nowoczesny kontroleryzm mogą idealnie uzupełniać się nawzajem, tworząc połączenie pomysłowe, techniczne i co najważniejsze – muzykalne.

Drugim nagraniem które dziś wspólnie obejrzymy jest jazzowy standard Donna Lee w aranżacji muzyka tworzącego pod pseudonimem Stromfresser. Nagranie te stanowi świetny przykład połączenia tradycyjnej gry na klawiszach z bardziej nowoczesnym wciskaniem przycisków i operowaniem potencjometrami.

Autorem ostatniego nagrania jest zaś niejaki MetroGnome, który udowadnia, że czasem wystarczy mieć po prostu dobry pomysł i odrobinę dystansu, by zamienić „zwykłe” klepanie w pady w prawdziwe show.