Weekendowe Inspiracje #87

Digital Cumbia

Większość ludzi mówiąc o współczesnej elektronicznej muzyce tanecznej ma na myśli produkcje pochodzące ze Stanów Zjednoczonych bądź tworzone z myślą o tamtejszym rynku muzycznym. Nie da się bowiem ukryć, że od dłuższego czasu właśnie ta scena robi wokół siebie najwięcej szumu, skutecznie skupiając na sobie uwagę całego świata. Wszystko to sprawia, że łatwo jest zapomnieć o tym, że żyjemy w globalnej wiosce, a muzyka elektroniczna dociera do każdego jej zakątku, pozostawiając po sobie swój charakterystyczny ślad.

W dzisiejszym odcinku Weekendowych Inspiracji obejrzymy więc dwa mini-dokumenty opowiadające o rozwoju elektronicznej muzyki tanecznej w nieco mniej oczywistych regionach świata. Pierwszy z nich, będący ostatnią częścią trylogii noszącej tytuł Scene Unseen, opowiada o tym, jak EDM radzi sobie w Indiach.

Drugi materiał stanowi natomiast element serii SUB.Culture i opowiada o tym, jak Peruwiańscy muzycy budują nową scenę muzyki elektronicznej w oparciu o Cumbie – tradycyjną muzyką latynoamerykańską.