Weekendowe Inspiracje #81

RheyneRheyne to muzyk znany głównie za sprawą prowadzonego przez siebie kanału w serwisie Youtube, gdzie prezentuje on zazwyczaj krótkie, jednoosobowe improwizacje z wykorzystaniem szerokiej gamy sprzętu i charakterystycznych wizualizacji. Jakiś czas temu z okazji setnego odcinka cyklu postanowił on zorganizować dla swoich fanów coś specjalnego – godzinne jam session z wykorzystaniem naprawdę rozbudowanego setupu.

Zanim jednak zagłębimy się na dobre w świat dźwięków kreowanych przez Rheyne warto rzucić okiem na wykorzystywany przez niego setup. A trzeba przyznać, że jest tu na co popatrzeć. Zaprezentowana tu kolekcja sprzętu mogłaby wzbudzić bowiem zazdrość u niejednego topowego producenta czy instrumentalisty. Ważniejszy od ilości i rodzaju zastosowanych urządzeń jest jednak (na szczęście) sposób w jaki się je wykorzystuje. Dlatego też Rheyne przygotował krótkie nagranie, pokazujące jak poszczególne elementy setupu współgrają tu ze sobą, tworząc jedną spójną całość.

Teraz, kiedy mamy już w miarę dokładne pojęcie o tym, jak to wszystko działa, nie pozostaje nam nic innego jak posłuchać jubileuszowego, setnego odcinka Rhyene Live Jam.