Weekendowe Inspiracje #74

Turntable

Tone Play to, w telegraficznym skrócie, technika DJ-ska polegająca na odgrywaniu melodii jednego utworu za pomocą pociętych fragmentów innego. Mimo iż sztuczka ta znana już była w czasach, kiedy na scenie królowały jeszcze tradycyjne płyty winylowe, to jednak dopiero rozwój cyfrowych rozwiązań DJ-skich zapewnił jej szerszą popularność wśród miłośników kreatywnego miksowania muzyki. W dzisiejszym odcinku Weekendowych Inspiracji obejrzymy trzy filmy z serii Dj City – Tone Play, poświęconej artystom wykorzystującym wspomnianą technikę w swoich miksach i rutynach DJ-skich.

Na pierwszy ogień pójdzie Four Color Zack – zwycięzca konkursu Red Bull Thre3style World Championship 2012, który zaprezentuje nam między innymi jak kultowy motyw z filmu Gliniarz z Beverly Hills łączy się z „Smells Like Teen Spirit” Nirvany.

Drugim artystą na którego nagranie warto zwrócić uwagę jest Dynamix, który pokazuje między innymi, że z fragmentów głównego riffu utworu „Organ Donor” da się bez problemu utworzyć wstęp do „They Reminisce Over You”.

Autorem ostatniego nagrania które dziś obejrzymy jest natomiast Morse Code, który zaprezentuje nam między innymi jak można wykorzystać motyw przewodni z filmu Pulp Fiction do odegrania fragmentu utworu „Higher Ground”.