Weekendowe Inspiracje #73

CUSTOM_KIT_dragon_red_on_white_maschine_L

Gdy pięć lat temu firma Native Instruments wypuściła na rynek pierwszy kontroler z serii Maschine, okazał się on długo wyczekiwanym powiewem świeżości w nieco skostniałym światku „kontrolerów wzorowanych na samplerach MPC”. Świetna jakość wykonania i ogrom oferowanych funkcji sprawił, że urządzenie te stało się jednym z najpopularniejszych rozwiązań wśród osób chcących połączyć tradycyjne „klepanie w pady” z dobrodziejstwami oferowanymi przez komputerowe aplikacje do produkcji muzyki. Z racji tego, że piąte urodziny wspomnianego kontrolera czają się tuż za rogiem, w dzisiejszym odcinku Weekendowych Inspiracji obejrzymy trzy interesujące nagrania z Maschine w roli głównej.


Na pierwszy ogień pójdzie Carl Rag, nasz rodzimy kontrolerysta o którym zrobiło się niedawno głośno za sprawą jego współpracy z firma Akai Professional. W swojej krótkiej rutynie wykonanej na modelu Maschine Mikro udowodnił on, ze fingerdrumming całkiem dobrze sprawdza się także w stylistyce klubowej.

Drugim nagraniem, które dzisiaj wspólnie obejrzymy, będzie „balkonowy” występ kanadyjskiego producenta tworzącego pod pseudonimem Memorecks. W swojej dość długiej, bo trwającej niemal 8 minut rutynie zaprezentował on nieco bardziej tradycyjne podejście do kwestii wykonywania muzyki na żywo za pomocą padów i sampli.

Ostatnim nagraniem będzie zaś występ artysty ukrywającego się pod pseudonimem Téhu, podczas którego wykorzystał on obie generacje kontrolera Maschine (a także sporo innego sprzętu grającego tu jednak rolę drugoplanową), prezentując przy tym naprawdę solidny pokaz fingerdrummerskich umiejętności.