Weekendowe Inspiracje #7

Święta święta i po świętach. I siada taki cień człowieka przed komputerem, i wzrokiem przekrwionym patrzy w monitor po to tylko by dowiedzieć się… że w światku kontrolerów MIDI przez święta nic się nie wydarzyło. Dzisiejszy odcinek Weekendowych Inspiracji będzie więc nosił jeszcze piętno świątecznego lenistwa (a w poniedziałek sylwester). Zamiast konkretnego motywu przewodniego znajdziecie w nim po prostu dwa nagrania bezczelnie podprowadzone popularnym firmom z za oceanu. Tak to się dzieje gdy mózg wypełnia się bigosem i nie jest po prostu w stanie podejść do tematu w bardziej kreatywny sposób.

W pierwszym nagraniu niezawodny Mad Zach z ekipy DJTT prezentuje nam kilka kreatywnych sposobów na wykorzystanie pojedynczego potencjometru w programie Ableton Live. Jak to zwykle w przypadku Zach’a bywa są to rozwiązania jednocześnie proste jak i genialne. Niestety, część z nich wymaga posiadania rozszerzenia Max For Live.

Drugim nagraniem będzie materiał promocyjny firmy Native Instruments prezentujący dość nietypowe podejście do sztuki miksowania. Zresztą, zobaczcie sami:

I to by było tyle na dziś. Mam nadzieje, że już w poniedziałek uda nam się wyrwać ze świątecznego marazmu i znów ruszymy pełną parą.