Weekendowe Inspiracje #56

tetris-launchpad-nev-performance[1]W krótkiej historii kontroleryzmu chyba żaden kontroler nie przyczynił się do powstania tylu internetowych gwiazd co Launchpad. Proste i zrozumiałe zasady działania, duże możliwości wyzwolenia własnej kreatywności oraz cena przyswajalna dla zwykłego zjadacza chleba sprawiły, że Launchpad stał się jednym z najpopularniejszych instrumentów wśród młodych adeptów muzyki elektronicznej. Teraz do grona osób które wybiły się poprzez grę na tym kontrolerze dołączył Nev.

Mimo iż ostatnio zrobiło się o nim głośno głównie za sprawą jego ostatniej rutyny, noszącej tytuł „Tetris Hero 98% Expert„, to jednak jak na razie najpopularniejszym nagraniem na jego kanale Youtube jest cover utworu First of The Year (Equinox).

Wykonanie to tak bardzo przypadło do gustu internautom, że autor postanowił przygotować trwający ponad 20 minut film instruktażowy, rozbijający całą rutynę na czynniki pierwsze. Wszystkie pliki projektu dla programu Ableton Live (lub sample do odpalenia w dowolnym innym programie) możecie pobrać z jego profilu w serwisie Facebook (wymaga polubienia), co czyni samodzielne odtworzenie powyższej rutyny jeszcze łatwiejszym. Mówiąc krótko: niezależnie od tego czy uważacie się za wirtuozów 64 padów, czy też dopiero stawiacie swoje pierwsze kroki w świecie odpalania klipów, naprawdę gorąco polecam zmierzenie się zarówno z tą jak i pozostałymi rutynami autorstwa Nev’a, gdyż nawet jeśli nie nauczycie się z nich niczego nowego, to są one po prostu fajnie pomyślane, przez co granie ich najzwyczajniej w świecie dostarcza wiele radości.