Weekendowe Inspiracje #37

Shiftee Z2W dzisiejszym odcinku Weekendowych Inspiracji przyjrzymy się połączeniu dziedzin które przysłowiowe tygryski lubią najbardziej, czyli Turntablizmu (w formie zaawansowanej) i Fingerdrummingu (w formie nieco bardziej amatorskiej). Przyjrzymy się bowiem z bliska jak DJ Shiftee, członek grupy Mostly Robot, rozbija na czynniki pierwsze swoją rutynę promującą mikser/kontroler Taktor Kontrol Z2. Pomoże mu w tym Lil” Shiftee, mikry acz żwawy pomocnik o którym z pewnością już niedługo zrobi się głośno.

Zanim jednak obejrzymy dekonstrukcję przyjrzyjmy się oryginalnemu nagraniu, czyli jednemu z nagrań promujących Traktor Kontrol Z2. Nie da się ukryć, że setup z którego korzysta Shiftee należy do rozwiązań naprawdę luksusowych. Nie oznacza to jednak, że fakt iż nie posiadamy Z2 czy Maschine może powstrzymać nas od zastosowania kilku zaprezentowanych sztuczek w naszych rutynach. Większość z nich można bowiem wykonać za pomocą czegokolwiek wyposażonego w pady i ew. jakieś pokrętła (np. Akai Lpd 8), a fakt iż w nagraniu występuje zarówno Z2 jak i Maschine wynika jedynie z preferencji Shiftee (i faktu, że jest to wideo promocyjne konkretnej firmy). W skrócie: nie dajcie sobie wmówić, że to sprzęt jest najważniejszy.

Teraz, gdy już przypomnieliśmy sobie oryginał, przyjrzyjmy się jak jego autor wraz z wspomnianym już małym pomocnikiem krok po kroku wyjaśnia jak działają jego poszczególne elementy.