Weekendowe Inspiracje #36

Bedtime BombsJeden z naszych wczorajszych postów na Facebook’u przybrał nagle nieoczekiwany obrót za sprawą nagłego pojawienia się tajemniczej walizki. To właśnie ona przypomniała mi, że czasem zbyt mocno skupiamy się na rzeczach i ludziach zza granicy, zapominając o tym, że na naszym własnym podwórku dzieją się rzeczy równie ciekawe. W dzisiejszym odcinku Weekendowych Inspiracji nie będzie więc zbędnego lania wody, pouczeń i frazesów. Zobaczycie za to trzy rutyny autorstwa polskich kontrolerystów. Bo Polacy nie gęsi i swoich sztukmistrzów mają 😉

Na pierwszy ogień idzie Carl Rag, polski DJ, Producent i multiinstrumentalista (a także kolekcjoner winyli). Przedstawiona poniżej rutyna pokazuje, że FIngerDrumming nie zawsze musi kojarzyć się jedynie z szeroko pojętą muzyką miejską. Elektroniczne klubowe rytmy wychodzące spod jego palców są na to najlepszym dowodem. Więcej jego dokonań znajdziecie na jego kanale Youtube i profilu Facebook.

Drugim rodzimym muzykiem którego rutynę obejrzymy w dzisiejszym odcinku jest Bedtime Bombs, czyli człowiek odpowiedzialny za wspomnianą we wstępie tajemniczą walizkę. W poniższym nagraniu warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na nią, ale też na czystego skilla i muzyczną wartość całości. Swoją drogą, ta rutyna też dość mocno odbiega od typowych klimatów kojarzonych z FingerDrummingiem. Więcej nagrań Bedtime Bombs znajdziecie na jego kanale Youtube.

Na koniec film który prawdopodobnie wielu z was widziało, gdyż pojawiał się już kilkakrotnie na naszym profilu FB. Jego autorem jest Steve Nash, czyli połowa duetu czempionów którzy zajęli pierwsze miejsce w kategorii Show na zeszłorocznych mistrzostwach IDA. Pisząc krótko: majstersztyk. Więcej twórczości Steve’a możecie posłuchać na jego profilu Soundcloud.

I to by było tyle na dziś. Mam nadzieję, że dokonania naszych rodaków zmotywują was do weekendowego szlifowania własnych zdolności. Jako bonus na koniec (bo nie mogę się powstrzymać), nagranie wspomnianej zwycięskiej rutyny. Enjoy 😉