Weekendowe Inspiracje #24

Niezależnie od tego czy dzisiejszy dzień jest dla was początkiem, środkiem czy też końcem weekendu, jedno jest pewne: raczej nikt nie ma dziś ochoty na pracę. Dlatego też w dzisiejszym odcinku Weekendowych Inspiracji nie znajdziecie żadnych kontrolerystycznych filmików mających zachęcić was do ćwiczeń. Znajdziecie w nim za to trzy naprawdę inspirujące sylwetki postaci których nazwiska nie są co prawda znane, ale efekty ich pracy docierają do niezliczonej ilości ludzi praktycznie każdego dnia. Kompozytorzy, producenci i sound designerzy stojący przeważnie w cieniu znanych gwiazd i wysokich budżetów potrafią naprawdę zaskoczyć swoim podejściem do pracy i stanowią naprawdę świetną inspirację dla młodych muzyków którzy wciąż szukają swojej własnej ścieżki w świecie dźwięku.

Pierwszą z trzech postaci będzie Yoav Goren, człowiek stojący za muzyką z zwiastunów większości Hollywoodzkich hitów. Opowie on nie tylko o pracy nad oprawą do najnowszych produkcji ale też o początkach swojej pracy, gdy za całą orkiestrę musiały mu służyć syntezatory i sekwencery MIDI ustawione w sypialni.

Drugim z bohaterów dzisiejszego odcinka będzie Ari Pulkinnen, fiński kompozytor, producent i sound designer. Jeden z jego utworów jest obecnie jedną z najpopularniejszych melodii na świecie i, co ciekawe, został niedawno wykonany przez Londyńską Orkiestrę.

Ostatnim z dzisiejszej trójki będzie Gary Hecker, sound designer odpowiedzialny za dźwięki tak oczywiste, że aż większość ludzi zapomina o tym, że ktoś je musiał nagrać.

I to by było tyle na dziś. Za tydzień wracamy z bardziej kontrolerystycznym materiałem. Tymczasem miłego grillowania (jeśli pogoda dopisze).