Weekendowe Inspiracje #192

Hawtin

Richie Hawtin to artysta, który od zawsze lubił eksperymentować ze sprzętem muzycznym, dlatego też setup wykorzystywany przez niego podczas występów na żywo nieustannie zmienia się i ewoluuje. Wczoraj opublikował on w sieci dwa nagrania, prezentujące narzędzia z których korzysta obecnie.

W pierwszym z nich Hawtin przedstawia nam poszczególne elementy swojego setupu, opisując rolę każdego z nich oraz dzieląc się swoimi przemyśleniami na temat łączenia DJ-ingu z Live Actem. Najwięcej uwagi poświęca on oczywiście mikserowi Model 1, po części dlatego, że jest to jakby nie patrzeć serce całego zestawu, a po części dlatego, że jest on jednym z twórców tego produktu, więc promowanie go leży w jego interesie. Oprócz wspomnianego urządzenia w setupie Hawtina znalazło się miejsce dla laptopa, kontrolerów Xone:K2 i Push, kontrolera nożnego, syntezatora modularnego i niewielkiej klawiatury sterującej.

Drugie nagranie pokazuje, jak opisany powyżej setup sprawdza się w praktyce. Mimo iż w przypadku tego typu muzyki sześć minut to stanowczo za mało, by DJ mógł w pełni rozwinąć skrzydła, to jednak Richiemu udało się przygotować całkiem ciekawy występ, stanowiący świetne uzupełnienie powyższej prezentacji.