Weekendowe Inspiracje #189

Swarm Intelligence

Swarm Intelligence to pochodzący z Dublina artysta, w którego twórczości usłyszeć można między innymi elementy mrocznego ambientu, muzyki industrialnej i techno. Na przestrzeni ostatnich lat dał się on poznać nie tylko jako producent muzyczny, ale też jako liveactowiec. To właśnie wykonywanie muzyki elektronicznej na żywo stało się tematem stworzonego przez niego poradnika, opublikowanego wczoraj na oficjalnym kanale firmy Ableton.

Mimo iż nagranie trwa zaledwie sześć minut, to jednak znalazło się w nim miejsce dla kilku ciekawych porad i przemyśleń związanych ze sztuką live actu. Swarm Intelligence opowiada w nim między innymi o tym, czym muzyka grana przez niego na żywo różni się od tej zarejestrowanej w studio i dlaczego różnice te są dla niego tak ważne. Pokazuje on też kilka prostych sztuczek, z których korzysta podczas swoich występów. Mimo iż przygotowany przez niego poradnik skierowany jest głównie do użytkowników programu Ableton Live i kontrolera Push, to jednak przedstawione w nim pomysły można z powodzeniem wykorzystać również podczas pracy z innymi narzędziami.

O tym, jak Swarm Intelligence wykorzystuje w praktyce pomysły przedstawione w powyższym poradniku, możecie przekonać się oglądając dwa poniższe nagrania. Pierwsze z nich to krótki występ promujący drugą edycję kontrolera Push. Drugie nagranie stanowi zapis niemal godzinnego występu w Berlinie.