Weekendowe Inspiracje #186

manatee

Seattle i jego okolice to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc na muzycznej mapie Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam pierwsze kroki stawiali tacy muzycy jak Ray Charles, Quincy Jones, Jimi Hendrix, The Melvins, Pearl Jam czy Nirvana. Wśród nowego pokolenia artystów związanych z tym miastem nie brakuje oczywiście reprezentantów szeroko pojętej elektroniki. Jednym z najciekawszych z nich jest Manatee Commune.

Artysta ten w bardzo fajny sposób łączy podczas swoich występów brzmienia elektroniczne i akustyczne. W jego setupie znajdziemy więc zarówno laptopa i kontrolery jak i gitarę, skrzypce i bębny. W wywiadzie udzielonym nieco ponad rok temu kanałowi Dance Music Northwest przedstawił on swoje całkiem ciekawe spojrzenie na temat tworzenia i wykonywania muzyki elektronicznej, a także opisał z grubsza setup z którego korzysta podczas grania na żywo.

O tym, jak Manatee Commune wciela w życie pomysły o których mówił w powyższym wywiadzie, możecie przekonać się oglądając kolejne nagranie, będące zapisem jego występu w radiu KEXP.