Weekendowe Inspiracje #185

miastoMiasto Pełne Dźwięków to cykl spotkań dla producentów muzycznych, organizowanych przez warszawską szkołę Akademia Dźwięku. Podczas każdego z nich odbywają się prezentacje sprzętu, wykłady oraz tak zwany „Open Mic”, czyli segment w którym każdy zainteresowany może (po wcześniejszym ustaleniu z organizatorami) podzielić się z innymi uczestnikami spotkania swoją wiedzą na temat tworzenia muzyki. W dzisiejszym odcinku Weekendowych Inspiracji obejrzymy zapisy dwóch prezentacji tego typu.

Pierwsze nagranie zostało zarejestrowane podczas dwudziestej pierwszej edycji Miasta Pełnego Dźwięków, która odbyła się dziewiętnastego maja w warszawskiej klubokawiarni Znajomi Znajomych. Stanowi ono zapis wykładu Nidala Bou Habiba na temat fingerdrummingu. Materiał skierowany jest głównie do osób, które nie miały wcześniej styczności z taką formą tworzenia muzyki, lub które dopiero zaczynają się z nią zaznajamiać. Nidal wyjaśnia w nim czym jest fingerdrumming, w jakim celu można go stosować oraz jakie są zalety takiego podejścia do tworzenia rytmów i melodii. Podczas prezentacji nie zabrakło też oczywiście kilku praktycznych przykładów wykorzystania kontrolera MIDI wyposażonego w pady.

Autorem drugiej prezentacji jest Andrzej Łątkowski, znany szerszej publiczności jako LAAND, który postanowił opowiedzieć o setupie z którego korzysta zarówno podczas pracy w studio jak i występów na żywo. W trakcie trwającego niemal godzinę wykładu podzielił się on z publicznością zarówno technicznymi szczegółami dotyczącymi poszczególnych urządzeń (możliwości, rola w setupie, sposób połączenia etc.) jak i rozmaitymi poradami i przemyśleniami dotyczącymi sztuki Live Actu. Materiał został zarejestrowany podczas dwudziestej edycji Miasta Pełnego Dźwięków, która obyła się dwudziestego pierwszego kwietnia.