Dzisiejszy odcinek miał pierwotnie koncentrować się na wykorzystaniu iPada do tworzenia kontrolerystycznych rutyn (co miało ładnie komponować się z premierą aplikacji Traktor DJ). Potem trafiłem jednak na najnowszy filmik kolektywu Herrmutt Lobby, odpowiedzialnego za takie projekty jak BeatFader czy Beatsurfing, i wiedziałem już, że to właśnie te nagranie będzie tematem dzisiejszego odcinka. Co prawda tablet firmy Apple również pojawia się w wykorzystywanym przez nich zestawie, jednak to nie on gra tu pierwsze skrzypce.
Zachęcam do obejrzenia poniższego nagrania w sposób proponowany przez Matta Moldovera: Zatrzymajcie je po demonstracyjnej rutynie (czyli w okolicach pierwszej minuty) po czym spróbujcie sami odgadnąć jak działa przedstawiony setup. Dopiero potem obejrzyjcie wyjaśnienia.
I jak tam, udało wam się odgadnąć za pierwszym razem ? Jeśli tak, to gratuluje. Jeśli nie, to też nie macie powodów do wstydu, gdyż prezentowany setup działa na naprawdę specyficznych zasadach. Powyższe nagranie pokazuje nam kilka naprawdę ciekawych sposobów na to jak jeden kontroler może wpływać na inne urządzenia, zachowując przy tym cechy instrumentu muzycznego. To pomysł przydatny nie tylko dla kilkuosobowych grup, ale i solistów korzystających z kilku urządzeń jednocześnie. Szczerze zachęcam do własnego kombinowania, wymyślania nowych sposobów i dzielenia się własnymi pomysłami za pomocą Facebooka lub maila (kontroleryzm@kontroleryzm.pl).