Weekendowe Inspiracje #148

varienNick Pittsinger, znany szerszej publiczności jako Varien, to amerykański kompozytor i producent muzyczny, który lubi eksperymentować z wieloma różnymi gatunkami, poczynając od łagodnej elektroniki a kończąc na ciężkich brzmieniach. Największą sławę przyniosły mu jednak ścieżki dźwiękowe, które skomponował do filmów, seriali i gier komputerowych. Jego twórczość mogliśmy usłyszeć między innymi w Szybcy i wściekli 7, The Walking Dead i PlanetSide 2.

Kilka tygodni temu na oficjalnych kanałach firm Image-Line i Razer pojawiły się dwa nagrania, w których Varien pokazuje w jaki sposób można wykorzystać program FL Studio oraz laptop Razer Blade do tworzenia orkiestrowej muzyki filmowej, utrzymanej w stylistyce charakterystycznej dla dużych, hollywoodzkich produkcji. Pierwsze nagranie koncentruje się na kilku całkiem prostych technikach, dzięki którym utwory korzystające z wirtualnych instrumentów mogą zabrzmieć bardziej naturalnie.

Tematem drugiego nagrania są sposoby na łączenie naturalnych, orkiestrowych brzmień z syntetycznymi dźwiękami, co jest zabiegiem spotykanym obecnie bardzo często w ścieżkach dźwiękowych do filmów i gier. Dwoma głównymi narzędziami z których korzysta tu Varien są Massive i Sylenth 1