Weekendowe Inspiracje #139

Keys N Krates

Kiedy ktoś mówi o grupach wykonujących muzykę elektroniczną zwykle ma na myśli kolektywy producentów muzycznych starających się odtworzyć na żywo swoje studyjne dokonania w formie Live Actu. Zespoły tego typu zwykle prezentują dość liberalne podejście do kwestii podziału zadań, nie narzucając swoim członkom konkretnych ról, tak jak robią to zwykle np. zespoły rockowe. Często więc zdarza się, że w trakcie wykonywania jednego utworu dana osoba odpowiada np. za linię basu i efekty dźwiękowe, a w następnej piosence skupia się na warstwie rytmicznej.

W ostatnich latach w światku muzyki elektronicznej zaczęło pojawiać się jednak coraz więcej zespołów przedstawiających o wiele bardziej tradycyjne podejście do kwestii podziału zadań. Jedną z takich grup jest Keys n Krates, kanadyjskie trio uznawane powszechnie za jeden z pierwszych (o ile nie pierwszy) zespołów wykonujących muzykę Trap. W jego skład wchodzą Adam Tune – bębny, David Matisse – klawisze oraz Jr. Flo- kontrolery i gramofony. Całą trójkę w akcji możecie zobaczyć i usłyszeć w poniższym nagraniu.

Kilka dni temu wystąpili oni gościnnie w serii How i Play na kanale DJ TechTools, gdzie każdy z członków zespołu opowiedział o swoi setupie i o tym, w jakim sposób łączą się one w spójną i logiczna całość.