Weekendowe Inspiracje #120

wiedzmin3

Już w najbliższy wtorek tłumy wygłodniałych fanów gier RPG będą mogły wreszcie zatopić się w wirtualnym świecie trzeciego Wiedźmina. Jako iż najnowsze dzieło studia CD Projekt jest najprawdopodobniej największą produkcją w dotychczasowej historii polskiego gamedevu możecie spodziewać się, że w ciągu najbliższych dni Geralt i spółka będą atakować was z wszystkich możliwych stron. Również i u nas nie mogło więc zabraknąć wiedźmińskiego akcentu.

W dzisiejszym odcinku Weekendowych Inspiracji obejrzymy więc obszerny wywiad z twórcami muzyki i efektów dźwiękowych do gry Wiedźmin 3 Dziki Gon – Marcinem Przybyłowiczem i Pawłem Daudzwardem – zrealizowany przez ekipę Gamemusic.pl. Ten trwający niespełna kwadrans materiał pozwala nam poznać proces powstawania gry z perspektywy tego specyficznego rodzaju ludzi, którzy czytając książkę zastanawiają się nad tym, jak może brzmieć przedstawiony w niej świat. Możliwość zajrzenia za kulisy powstawania ścieżki dźwiękowej do trzeciego Wiedźmina to też dobra okazja do podejrzenia z jakich urządzeń i programów korzystają muzycy zatrudniani przez CD Projekt RED. I chociaż o stronie technicznej samych nagrań nie mówi się w poniższym wywiadzie zbyt dużo, to jednak wprawne oko bez problemu wychwyci w niektórych ujęciach konkretne narzędzia.

Warto też wspomnieć o tym, iż dość obszerny fragment ścieżki dźwiękowej z gry został opublikowany już jakiś czas temu na oficjalnym profilu Marcina Przybyłowicza w serwisie Soundcloud. Jeśli więc chcecie sprawdzić, jak to o czym mówił on w powyższym wywiadzie przekłada się na efekt końcowy – zapraszam do przesłuchania poniższej playlisty.