Weekendowe Inspiracje #12

Ostatnie dni pokazały, że w naszym pięknym kraju nie brakuje miłośników tłuczenia palcami w gumowe pady. Niezależnie czy są one większe, czy mniejsze i czy wyzwalają dźwięki z sprzętowego samplera czy też z programu komputerowego, to co naprawdę się liczy to umiejętności osoby która w nie uderza. Pady, jak każdy instrument, wymagają ofiary w postaci czasu i wysiłku włożonego w ćwiczenia. Tak jak perkusista, który podczas pierwszej lekcji zamiast całego zestawu bębnów dostaje sam werbel (a czasem nawet worki z piaskiem), tak przyszły wirtuoz padów musi najpierw opanować ich podstawy.

W dzisiejszym odcinku zaprezentujemy wam dwa tutoriale autorstwa Justin’a Aswell’a z grupy Mr. Invisible. Pierwszy z nich pokazuje podstawy fingerdrummingu, chociaż nie zabraknie w nim też kilku bardziej skomplikowanych technik. W drugim Justin pokazuje kilka sztuczek które ułatwią wam granie na żywo za pomocą padów.

… i to by było tyle na dziś. Pamiętajcie by w weekend poświęcić chociaż odrobinę czasu na klepanie w pady i do zobaczenia za tydzień 😉