Weekendowe Inspiracje #102

IDANiespełna tydzień temu w krakowskim kinie Kijów.Centrum odbyła się kolejna edycja międzynarodowych mistrzostw DJ-skich IDA. Jak co roku konkurencja była silna, a polska reprezentacja pokazała klasę. W dzisiejszym odcinku Weekendowcyh Inspiracji obejrzymy więc dwa nagrania zarejestrowane podczas wspomnianej imprezy, prezentujące dość odmienne podejścia do tematu turntablizmu.

Pierwszym z nich będzie występ kanadyjskiego duetu Fresherthans, który udowodnił nam, że „staroszkolny” turntablizm ma się całkiem dobrze, a nowoczesne technologie takie jak systemy DVS wcale mu nie szkodzą. Ich występ przenosi nas do czasów, w których w rutynach turntablistycznych liczyły się głównie muzykalność i styl, a nie suche techniczne umiejętności. Krótko mówiąc: przygotujcie się na sześć minut pełnych dobrych cutów i melodyjnych skreczy.

Drugie nagranie to oczywiście występ, którym reprezentujący polskę DJ VaZee zapewnił nam kolejne z rzędu mistrzostwo w kategorii Show. Zaprezentowana przez niego rutyna łączy w sobie klasyczny turntablizm (warto pamiętać, że VaZee zajął także drugie miejsce w kategorii Scratch) oraz nowoczesny kontroleryzm, nie pozostawiając słuchaczom ani chwili na nudę.