Waverazor LE – darmowy wirtualny syntezator od Tracktion Software

Firma Tracktion Software, znana przede wszystkim za sprawą programów DAW z serii Tracktion (w tym całkiem udanego Waveform 9 i darmowego T7), ma w swojej ofercie również kilka ciekawych wirtualnych instrumentów. Jeden z nich – Waverazor – doczekał się niedawno uproszczonej, darmowej wersji, noszącej nazwę Waverazor LE.

Waverazor to wirtualny syntezator zaprojektowany z myślą o tworzeniu agresywnych, futurystycznych brzmień. Wersja LE od standardowej różni się brakiem możliwości edycji wszystkich parametrów syntezatora. Użytkownik może jedynie wybierać gotowe presety z listy i edytować kilka wybranych parametrów każdego z nich, przypisanych do pokręteł Macro.

Waverazor LE dostępny jest w formatach VST, AU i AAX. Można go pobrać za darmo z oficjalnej strony firmy Tracktion Software (wymaga założenia darmowego konta i podania adresu e-mail). Wersja standardowa, dająca pełny dostęp do wszystkich parametrów syntezatora, kosztuje 159 USD. Przed zakupem można pobrać jej bezpłatną wersję demonstracyjną, pozwalającą testować instrument przez 30 dni.