Alesis prezentuje VX49 – klawiaturę sterującą z kolorowym wyświetlaczem

vx49

Na początku tego roku Akai Professional zaprezentowało światu Advance – klawiaturę sterującą wyposażoną w duży, kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Teraz bardzo podobne urządzenie pojawiło się w ofercie jej siostrzanej firmy Alesis.

Alesis VX49 to następca całkiem udanego modelu VI49, w którym przemodelowano całkowicie sekcję przycisków i potencjometrów znajdujących się nad klawiszami. Oprócz wspomnianego już wyświetlacza umieszczono tam również zestaw przycisków funkcyjnych, które także przypominają te znane z klawiatur firmy Akai. Okazuje się bowiem, że nowy kontroler firmy Alesis zapożyczy od swojego starszego kuzyna nie tylko wyświetlacz, ale też możliwość współpracy z Virtual Instrument Player – wtyczką pełniącą rolę pośrednika pomiędzy ekranem klawiatury a wirtualnymi instrumentami. W praktyce oznacza to więc, że VX49 będzie posiadać możliwości bardzo zbliżone do Advance, oferując przy tym większą liczbę padów, potencjometrów i przycisków (chociaż mniejszą niż miało to miejsce w modelu VI49), co czyni z niej naprawdę ciekawą propozycję dla osób poszukujących klawiatury z tego typu wyświetlaczem.

Klawiatura VX49 trafi do sprzedaży w drugiej połowie grudnia a jej cena wynosić będzie $399,99. Jak na razie nic nie wskazuje na to, by doczekała się ona również wersji 25 lub 61-klawiszowych. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Alesis.