VocalSynth – multiefekt wokalny od firmy iZotope

VocalSynthMimo iż firma iZotope znana jest głównie za sprawą swoich narzędzi do masteringu, to jednak w jej ofercie znaleźć można również wiele wirtualnych instrumentów i efektów. Wczoraj ich katalog produktów powiększył się o kolejną wtyczkę tego typu.

VocalSynth, bo o niej właśnie mowa, to multiefekt oferujący nam kilka różnych narzędzi służących do modulowania ludzkiego głosu (chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować go również do innych źródeł dźwięku). W jego skład wchodzą cztery główne efekty: polyvox (harmonizer), vocoder (synteza dźwięku w oparciu o sygnał źródłowy), compuvox (efekt zbliżony do vocodera, jednak trochę delikatniejszy) i talkbox (symulator popularnego efektu gitarowego), oraz szereg pomniejszych efektów dodatkowych (m.in. distortion, stereo delay i filter). Całość zamyka proste narzędzie służące do korygowania intonacji. Wszystko to daje użytkownikowi całkiem szeroki zakres możliwości, poczynając od lekkiego podkoloryzowania wokali a kończąc na drastycznych modyfikacjach, po zastosowaniu których efekt końcowy nie przypomina już ludzkiego głosu.

VocalSynth został wyceniony na $199, jednak do 16 czerwca będzie można go nabyć w promocyjnej cenie $149. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie firmy iZotope.