Virtual DJ 8 coraz bliżej

virtual dj 8Virtual DJ jest swego rodzaju FL Studio świata DJ-skiego. Mimo iż jest to całkiem solidny program w pełni nadający się do zastosowań profesjonalnych, to jednak wciąż uznawany jest on za narzędzie dla amatorów/hobbistów ze względu na mniejszą „elitarność” (chociaż tak naprawdę jest on dużo droższy niż większość programów konkurencji). Tymczasem na ósmą już odsłonę tego programu czeka z niecierpliwością cały legion użytkowników, dla których Virtual DJ stanowi najlepsze narzędzie do miksowania muzyki.

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będą oni mogli samodzielnie sprawdzić jak działa najnowsza wersja Virtual DJ. Program ten doczekał się bowiem pierwszej publicznej prezentacji, która odbyła się podczas targów DJ Expo w Atlantic City. Jego twórcy ogłosili tam, że zakończyły się już wewnętrzne testy a już niedługo program zostanie wysłany do VIP-ów i zewnętrznych beta-testerów, co oznacza, że premiera Virtual DJ 8 jest już naprawdę bardzo blisko.

Podczas targów zaprezentowano również nową funkcję: Sandbox. Daje nam ona możliwość stworzenia dodatkowego kanału odsłuchu na którym możemy przetestować jak wybrany przez nas utwór zmiksowałby się np. z końcówką aktualnie odtwarzanego utworu. Twórcy porównują to do możliwości odpalenia drugiego VDJ na oddzielnym komputerze i przepięcia do niego słuchawek, co w gruncie rzeczy dość dobrze obrazuje możliwości jakie daje nam tryb Sandbox. Nie jest to co prawda absolutna nowość (podobną funkcję miał nieco niszowy program MixMeister Fusion) ale Virtual DJ 8 jest chyba pierwszym „mainstreamowym” programem który posiada taką opcję.

Virtual DJ 8 zapowiada się więc naprawdę ciekawie, i chociaż nie ma on jeszcze oficjalnej daty premiery, to wszystko wskazuje na to, że naprawdę warto na niego trochę poczekać. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie programu.