Virtual DJ 8 wprowadził integrację z serwisem Pulselocker

Pulselocker to prawdopodobnie jedyny muzyczny serwis streamingowy nastawiony bardziej na DJ-ów niż zwykłych słuchaczy. Do tej pory oferował on pełną integrację z programami Serato DJ, Rekordbox DJ, DEX 3 oraz future.dj Pro. Teraz do tej listy dołączył również Virtual DJ 8.

Osoby opłacające subskrypcję w serwisie Pulselocker mogą więc od teraz odtwarzać i miksować oferowaną w nim muzykę za pomocą programu Virtual DJ 8. Proces ten może odbywać się zarówno za pośrednictwem internetu jak i offline, po uprzednim zapisaniu wybranych utworów w pamięci komputera. Tym co wyróżnia Pulselocker na tle innych podobnych usług, takich jak Spotify, Tidal czy Apple Music, jest możliwość legalnego odtwarzania muzyki w miejscach publicznych. Opcja ta wymaga wprawdzie opłacania droższej wersji abonamentu ($19,99 zamiast $9,99), jednak jest ona obecnie jedynym rozwiązaniem dla DJ-ów chcących korzystać z funkcji strumieniowania muzyki na wszystkich rodzajach imprez, bez przejmowania się ewentualnymi problemami natury prawnej.

Niestety, w chwili obecnej serwis Pulselocker nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, jednak biorąc pod uwagę, iż w ubiegłym roku został on uruchomiony w kilku europejskich krajach (m.in w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii i Wielkiej Brytanii) można liczyć na to, że w niedalekiej przyszłości zawita również do nas.