Virtual DJ 8 ze wsparciem dla Numark NV

Virtual DJ NVGdy w zeszłym roku firma Numark zaprezentowała światu NV wszystko wskazywało na to, że kolorowe wyświetlacze będące najbardziej charakterystyczną cechą tego kontrolera przez długi czas zarezerwowane będą wyłącznie dla użytkowników oprogramowania Serato DJ. Kilka dni temu na oficjalnym forum programu Virtual DJ pojawiła się jednak informacja, iż najnowsza aktualizacja oprogramowania przyniosła ze sobą pełne wsparcie dla wspomnianego urządzenia.

Co ciekawe, zmiana oprogramowania nie wpłynęła w tym przypadku zbyt mocno na sposób działania kontrolera. Podłączając NV do Virtual DJ naszym oczom ukaże się ten sam interface użytkownika wyświetlany na wbudowanych ekranach (co wynika z faktu, iż jest on niejako wmontowany w firmware urządzenia) a większość elementów kontrolera pełnić będzie dokładnie te same funkcje jakie pełniło pierwotnie w Serato DJ. Więcej szczegółów na temat współpracy kontrolera Numark NV i programu Virtual DJ 8 znajdziecie na jego oficjalnym forum internetowym oraz w opublikowanej niedawno instrukcji obsługi.

Do poprawnego działania kontrolera wymagane jest oprogramowanie Virtual Dj 8 w wersji 8.0.2174.951 lub wyższej oraz licencja Pro Infinity, Pro Subscription lub Plus.