Virtual DJ 8 walczy o uwagę turntablistów

Virtual DJ 8 DVSW chwili obecnej na rynku dostępnych jest wprawdzie kilka różnych rozwiązań typu DVS (Digital Vinyl System), jednak nie da się ukryć, że dla znacznej większości użytkowników liczą się tylko dwa z nich: Traktor Scratch Pro 2 i Serato DJ (spadkobierca Serato Scratch Live). Wszystko wskazuje jednak na to, że najnowsza wersja oprogramowania Virtual DJ ma ambicje by dołączyć do grona najlepszych. Firma Atomix rozpoczęła bowiem całkiem bezpośrednią kampanię promocyjną, mającą raz na zawsze udowodnić, że ich produkt nie ustępuje konkurencji pod żadnym względem, a nawet ją przewyższa.

Głównym atutem mającym przemawiać na korzyść VDJ8 jest jego otwartość. Producenci wciąż zachwalają bowiem fakt, iż w odróżnieniu od wspomnianych we wstępie programów, które wymagają do pracy odpowiednich interfejsów audio (lub wyposażonych w nie mikserów i kontrolerów) ich produkt potrafi współpracować z niemal wszystkimi interfejsami i płytami z kodem czasowym dostępnymi obecnie na rynku. Trzeba przyznać, że stwierdzenie te na pierwszy rzut oka wygląda całkiem obiecująco, jednak należy pamiętać, że na rynku jest już kilka programów DJ-skich oferujących możliwość współpracy z urządzeniami różnych producentów (w tym darmowy MIXXX pozwalający sklecić budżetowy setup DVS z dowolnej karty dźwiękowej i płyt Serato), i żadne z nich nie zawojowało jeszcze rynku. Nie da się jednak ukryć, że oprogramowanie firmy Atomix ma na to znacznie większe szanse niż jego mniej znani konkurenci. Za Virtual DJ 8 stoi bowiem siła i rozpoznawalność marki, która wprawdzie nadal nie może wyzbyć się łatki „programu dla początkujących”, jednak z roku na rok zdobywa coraz większe grono oddanych zwolenników.

Osoby chcące przetestować, jak program Virtual Dj 8 poradzi sobie z obsługą posiadanych przez nie płyt z kodem czasowym mogą pobrać bezpłatną wersję demonstracyjną z oficjalnej strony programu.