Virtual DJ 7.4 już dostępny

Użytkownicy programu Virtual DJ już od niemal roku czekają na premierę ósmej części swojego ulubionego programu do miksowania muzyki. Firma Atomix Productions nie śpieszy się jednak z wypuszczaniem na rynek nowej wersji, zamiast tego nieustannie aktualizując i poprawiając nieco już wysłużoną siódemkę. Najnowszy update, oznaczony numerkiem 7.4, oprócz tradycyjnych drobnych poprawek dodaje też kilka nowych, ciekawych funkcji wykorzystujących technologię chmury. Niestety, o ile sama aktualizacja jak zwykle jest bez płatna, to już za korzystanie z większości nowych funkcji będziemy musieli zapłacić.

Virtual DJ 7.4 rozwija znaną już użytkownikom koncepcję „streamowania” muzyki z chmury. Za darmo można jednak odsłuchać jedynie 30 sekund wybranego utworu. Aby znieść ten limit należy wykupić abonament wybranej usługi:

  • Music Plan: $9.99 miesięcznie za dostęp do 15.000.000 utworów z serwisu GrooveShark
  • Karaoke Plan: $19.99 miesięcznie za dostęp do około 20.000 utworów karaoke z serwisów MegaHits i SunFly
  • Video Plan: $49.99 za miesiąc za dostęp do zasobów video serwisu VJPro. Na razie dostępne tylko w USA.

Funkcję tego typu mogą okazać się zbawienne dla DJ’i grających na wszelkiej maści weselach, urodzinach bądź innych prywatnych imprezach, którzy niestety muszą czasem spełniać nietypowe muzyczne zachcianki swoich klientów.

Oprócz trzech płatnych usług aktualizacja przynosi też dwie darmowe, internetowe funkcje: LiveFeedback i MySets. Pierwsza podpowiada użytkownikowi wybór kolejnego utworu, posiłkując się danymi zebranymi od pozostałych użytkowników programu Virtual DJ. Druga zaś pozwala na wyświetlanie historii granych przez niego setów w postaci strony internetowej z możliwością upublicznienia konkretnej tracklisty w serwisie Facebook bądź na stronie Virtual DJ. Dodatkowo, aktualizacja do wersji 7.4 poprawia kompatybilność programu z systemem Windows 8 i dodaje wsparcie dla ekranów dotykowych z funkcją Multi-Touch.