Virtual DJ 2020 – nowa wersja jednego z najpopularniejszych programów DJ-skich

Virtual DJ od wielu lat znajduje się w czołówce najpopularniejszych aplikacji DJ-skich, obok Traktor Pro 2 i 3, Serato DJ Pro i Rekordbox DJ. Teraz program ten doczekał się nowej wersji, noszącej nazwę Virtual DJ 2020.

Virtual DJ 2020 przynosi ze sobą przede wszystkim nowy interfejs użytkownika, który (choć to oczywiście kwestia gustu) wreszcie dorównuje pod względem wykonania wspomnianym wcześniej konkurentom. Nowa wersja programu prezentuje się nowocześnie i profesjonalnie, a przy tym wydaje się być całkiem przejrzysta oraz prosta i intuicyjna w obsłudze. Co więcej, nowy interfejs oferuje sporo możliwości personalizacji, i nie chodzi tu tylko o używanie alternatywnych „skórek” przygotowanych przez użytkowników, ale też o opcje pozwalające dostosować do własnych preferencji wiele z jego elementów.

Kolejną sporą nowością wprowadzoną w Virtual DJ 2020 jest Event Scheduler – narzędzie pozwalające zaprogramować sekwencję różnych akcji wykonywanych przez program o określonej godzinie lub w określonych odstępach czasu, takich jak odtwarzanie muzyki (pojedynczych utworów lub całych playlist), sampli, nagrań video lub pokazów slajdów. Funkcja ta będzie przydatna zwłaszcza dla DJ-ów grających na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, takich jak np. wesela czy imprezy firmowe. Virtual DJ 2020 wprowadza też nowe funkcje związane z miksowaniem harmonicznym, w tym możliwość automatycznego dopasowywania do siebie tonacji obu utworów. Poniższe nagranie, autorstwa Joeya Santosa z Digital DJ Tips, pokazuje szczegółowo jak w praktyce sprawdzają się najważniejsze nowości wprowadzone w Virtual DJ 2020.

Virtual DJ 2020 dostępny jest do pobrania za darmo z oficjalnej strony firmy Atomix. By w pełni wykorzystać oferowane przez niego możliwości potrzebna jest jednak płatna licencja dostępna w kilku różnych wersjach, kosztujących od 49 do 299 USD. Istnieje też opcja skorzystania z abonamentu, dającego tymczasowy dostęp do pełnej wersji programu za 19 USD miesięcznie (lub 99 USD miesięcznie za pakiet biznesowy ze specjalnym wsparciem technicznym i dodatkowymi usługami dla firm). Więcej informacji na temat programu Virtual DJ 2020 znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.