Vinyl Reality – DJ-ing w wirtualnej rzeczywistości

Wirtualna rzeczywistość budzi coraz większe zainteresowanie wśród twórców oprogramowania muzycznego. Jednym z najnowszych projektów wykorzystujących tą technologię jest Vinyl Reality – aplikacja DJ-ska umożliwiająca miksowanie muzyki za pomocą wirtualnego miksera i gramofonów.

Wspomniany program zaprojektowany został z myślą o goglach HTC Vive (w planach jest też wsparcie dla gogli marki Oculus). Po uruchomieniu Vinyl Reality oczom użytkownika ukazuje się klasyczny setup DJ-ski, składający się z dwóch gramofonów (marki „Technix”) oraz bardzo prostego dwukanałowego miksera. Wszystkie interaktywne elementy, takie jak potencjometry czy fadery, są tu na tyle duże, by można było wygodnie obsługiwać je za pomocą kontrolerów ruchu dołączonych do gogli. Do dyspozycji użytkownika została oddana też skrzynka z płytami, za pomocą której może on przeglądać bibliotekę utworów. Na chwilę obecną Vinyl Reality oferuje dość skromny zestaw podstawowych funkcji, jednak twórca aplikacji planuje rozbudować ją o kolejne elementy, takie jak przełączniki Kill w EQ, regulowana wysokość biurka na którym stoi wirtualny setup czy funkcje umożliwiające strumieniowanie setów DJ-skich na żywo.

Aplikacja Vinyl Reality dostępna jest do nabycia w sklepie Steam, gdzie kosztuje obecnie 45,89 zł (standardowa cena wynosi 53,99 zł).