Vestax Spin2 – Pierwszy poważny kontroler dla iOS

Vestax Spin 2Każdy kto dalej twierdzi, że produkty firmy Apple nie mają szans na poważne traktowanie w świecie cyfrowych DJ’i powinien po prostu przestać się oszukiwać. W tajnym (i prawdopodobnie podziemnym) laboratorium szalonego geniusza zła,  doktora Vestax’a powstał bowiem pierwszy poważny kontroler przeznaczony do współpracy z programem Algoriddim Djay na platformę iOS. Spin2 daje nam możliwość miksowania muzyki z komputerów typu Mac, ale też z iPad’ów iPhone’ów a nawet dotykowych iPOd’ów, zachowując przy tym wszystkie standardy wyznaczone przez poprzednie kontrolery firmy Vestax.

 

Spin2 wyposażony został we wszystkie funkcje niezbędne do miksowania, przy czym powrócił on do bardziej klasycznych rozwiązań niż jego poprzednik Vestax Spin, w którym zdecydowano się na wstawienie equalizera pod postacią fader’ów. W przypadku Spin2 wszystko wygląda jak w tradycyjnym setup’ie i jestem pewien, że każdy kto chociaż raz miał do czynienia z tego typu kontrolerami od razu się w nim odnajdzie. Jedyną ciekawostką jest tutaj wyraźna obecność dotykowych pasków na górze kontrolera, o których o dziwo producent nie wspomina na stronie ani razu.

Vestax Spin2 nie jest więc tak naprawdę żadną rewolucją pod względem budowy czy dostępnych funkcji. Jest jednak pierwszym krokiem w stronę uczynienia cyfrowego DJingu jeszcze mobilniejszym. Nie wydaje mi się, żeby produkt ten zrobił zawrotną karierę w Polsce (większość z nas znajdzie bowiem tysiąc lepszych rzeczy do kupienia niż iPad), ale wierze, że może przyjąć się za granicą.  Spin2 trafi do sprzedaży prawdopodobnie w grudniu tego roku a jego cena wynosić będzie 379 Euro.  Więcej informacji na stronie: http://www.vestax.com/spin2/