Vestax na progu bankructwa

VestaxFirmy Vestax nie trzeba chyba przedstawiać nikomu, kto chociaż odrobinę interesuje się sprzętem DJ-skim. Przez wiele lat produkowała ona miksery i gramofony cenione przez turntablistów, a wypuszczony przez nią w 2007 roku kontroler VCI – 100 był jednym z pierwszych masowo produkowanych urządzeń tego typu (a zarazem pierwszym wypuszczonym przez tak poważną firmę). Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Jak donoszą japońskie media firma Vestax poczyniła już wszystkie kroki do formalnego ogłoszenia bankructwa.

Niestety, najwyraźniej okazało się, że stosunkowo mała i „spokojna” firma nie miała szans z większymi i bardziej agresywnymi konkurentami, którzy zdominowali rynek w ciągu ostatnich kilku lat. Ostatnią iskierką nadziei jest możliwość wykupienia marki Vestax przez jakąś większą i prężniej działającą firmę, tak jak miało to miejsce w przypadku chociażby Numark i Akai. Fanom produktów spod znaku Vestaxa pozostaje więc teraz jedynie cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń.

Tymczasem przypomnijmy sobie odrobinę historii, oglądając pierwszą oficjalną prezentację Vestax VCI-100, w której oprócz samego kontrolera zobaczymy również Eana Goldena z czasów przed DJTT oraz oprogramowanie Traktor DJ Studio 3 LE.