Midi Fighter Twister – ruszyła przedsprzedaż

Midi Fighter TwisterMniej więcej rok temu ekipa DJ TechTools ogłosiła konkurs na projekt kolejnego kontrolera z serii Midi Fighter. Inicjatywa ta spotkała się z dość sporym odzewem ze strony fanów, którzy nadesłali naprawdę ogromną ilość mniej lub bardziej pomysłowych prac. Ostatecznym zwycięzcą okazał się Twister, dość prosty projekt w pełni zachowujący „klimat” poprzednich modeli z serii, w którym dobrze znane i lubiane przez użytkowników przyciski typu „arcade” zastąpione zostały szesnastoma obrotowymi enkoderami. Teraz, po kilku miesiącach wprowadzania poprawek i ulepszeń, ruszyła wreszcie oficjalna przedsprzedaż zwycięskiego modelu.

Warto bowiem pamiętać o tym, że Midi Fighter Twister kryje w sobie coś więcej, niż może sugerować jego niepozorny wygląd. Ekipie Dj TechTools udało się bowiem upchnąć w jego wnętrzu sprzętowy sekwencer krokowy, wzorowany na projekcie Thomasa GHZ, przystosowany do współpracy nie tylko z aplikacjami typu D.A.W ale też z Remix Deckami programu Traktor.  Jeśli dodamy do tego cały szereg mniejszych usprawnień, takich jak trzy tryby działania każdego enkodera, czy możliwość wysyłania kilku komunikatów MIDI CC przez każdy z nich, otrzymamy urządzenie oferujące zaskakująco dużo możliwości jak na tak prostą konstrukcję.

Midi Fighter Twister dostępny będzie do nabycia w dwóch kolorach: czarnym i białym. Obecna cena kontrolera wynosi $219 (+ koszt przesyłki), a egzemplarze zamówione w przedsprzedaży zostaną wysłane do nabywców 21 kwietnia (czarne) i 5 maja (białe). Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie produktu.