Native Instruments zapowiada nową wersję programu Traktor i nowe kontrolery DJ-skie

Program Traktor Pro 2, mimo iż nadal znajduje się w czołówce najpopularniejszych programów DJ-skich, od jakiegoś czasu rozwija się bardzo wolno, pod pewnymi względami zaczynając odstawać od swoich głównych konkurentów. Pedram Faghfouri, nowy szef działu DJ-skiego w firmie Native Instruments, wydał niedawno oświadczenie prasowe, dotyczące przyszłości wspomnianego programu i innych związanych z nim produktów.

Według oświadczenia opublikowanego na łamach serwisu DJ TechTools, nowa odsłona programu Traktor zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku. Będzie to zupełnie nowe oprogramowanie, zaprojektowane od podstaw z myślą o potrzebach współczesnych DJ-ów. Nie oznacza to jednak, że firma przestanie wspierać Traktor Pro 2. Użytkownicy wspomnianego programu mogą liczyć jeszcze na przynajmniej kilka lat oficjalnego wsparcia i aktualizacji, chociaż najprawdopodobniej będą one wprowadzać tylko kosmetyczne poprawki i niewielkie usprawnienia, a nie drastyczne zmiany i nowe funkcje. Oprócz nowego oprogramowania w tym roku Native Instruments zaprezentuje również nowe kontrolery DJ-skie. Pedram Faghfouri nie zdradził jednak żadnych dodatkowych informacji na ich temat.

Mimo iż oświadczenie wydane przez Native Instruments jest bardzo lakoniczne, to jednak obietnica nowych produktów skierowanych do DJ-ów wskazuje na to, że Native Instruments nie straciło jeszcze całkowicie zainteresowania tym segmentem rynku. Pozostaje więc mieć nadzieję, że zarówno nowe oprogramowanie jak i towarzyszący mu sprzęt okażą się wystarczająco dobre, by zrekompensować fanom marki Traktor trwający nieco zbyt długo okres stagnacji.