Traktor TruTorials Season 2 – kolejna porcja DJ-skich poradników od Native Instruments

Seria TruTorials początkowo składała się wyłącznie z krótkich poradników dla użytkowników kontrolerów i programów z serii Maschine, jednak z czasem powiększyła się ona również o materiały związane z innymi produktami firmy Native Instruments. Niedawno na jej oficjalnym kanale w serwisie YouTube pojawiła się nowa porcja poradników skierowanych do DJ-ów korzystających z programu Traktor Pro 3.

Traktor TruTorials Season 2 składa się z ośmiu krótkich poradników poruszających takie tematy jak miksowanie piosenek mocno różniących się od siebie tempem, korzystanie z plików typu Stem czy nagrywanie dodatkowych ścieżek perkusji za pomocą padów znajdujących się na wyposażeniu kontrolera. Mimo iż materiały te zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach produktów Native Instruments, wiele z zawartych w nich porad można z łatwością wykorzystać także w połączeniu z programami i kontrolerami innych firm (warto jednak mieć na uwadze, że są to porady skierowane głównie do początkujących użytkowników, więc doświadczeni DJ-e raczej nie dowiedzą się z nich niczego nowego). W poniższej playliście znajdziecie zarówno drugi jak i pierwszy sezon serii Traktor TruTorials.

Traktor TruTorials Season 2 nie jest zresztą jedyną nową serią krótkich poradników skierowanych do użytkowników programu Traktor Pro 3, która pojawiła się ostatnio na kanale firmy Native Instruments. Od marca jest tam również dostępna seria Traktor – Did You Know? składająca się obecnie z 20 odcinków. Podczas gdy poradniki TrueTorials skupiają się na różnych technikach i pomysłach związanych z występami na żywo, seria Did You Know? skupia się na nieco mniej emocjonujących, ale nie mniej ważnych aspektach korzystania z oprogramowania DJ-skiego, takich jak dostosowywanie interfejsu użytkownika do własnych preferencji czy porządkowanie biblioteki utworów.