Wyciekły zdjęcia kontrolera Traktor Kontrol S5

s5Traktor Kontrol S8, czyli pierwszy kontroler DJ-ski firm Native Instruments wyposażony w kolorowe wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, zaprezentowany został po raz pierwszy niespełna rok temu. Dziś do sieci wyciekły zdjęcia jego młodszego brata, noszącego nazwę S5.

Widoczne na nich urządzenie na pierwszy rzut oka dość mocno przypomina wspomniany we wstępie kontroler. Po bliższych oględzinach można jednak dostrzec wyraźne różnice, takie jak brak faderów i potencjometrów pod wyświetlaczami. Ich miejsce zajęły natomiast enkodery i przyciski funkcyjne, które w modelu S8 znajdywały się na brzegach urządzenia, co z kolei wskazuje na to, że nowy model będzie zauważalnie mniejszy od swojego poprzednika.

Traktor-Kontrol-S5-Main-Image[1]

Wyraźnie odchudzony został też interfejs audio wbudowany w kontroler. W odróżnieniu od modelu S8, który oferował cztery pary wejść RCA (każda wyposażona w przedwzmacniacz gramofonowy) i mógł funkcjonować jako samodzielny mikser, model S5 będzie posiadać tylko jedno wejście RCA (Aux). Projektanci kontrolera zrezygnowali też z tradycyjnych pięciopinowych złączy MIDI In i MIDI Out. Z przedniej krawędzi kontrolera zniknęły zaś wszystkie przełączniki i pokrętło regulacji krzywej cięcia crossfadera.

Traktor-Kontrol-S5-Rear-Front[1]

Oczywiście należy pamiętać o tym, że powyższe zdjęcia mogą stanowić po prostu fotomontaż, a przedstawione na nich urządzenie nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane przez firmę Native Instruments. Nie da się jednak ukryć, że zaprezentowana na nich koncepcja S5 wydaje się być całkiem prawdopodobna. W takiej sytuacji pozostaje więc tylko czekać na oficjalne działania ze strony NI.