Traktor Pro 3.2 wprowadza nowe funkcje związane z miksowaniem harmonicznym

Traktor Pro 3, czyli najnowsza wersja jednego z najpopularniejszych programów DJ-skich, otrzymał niedawno kolejną sporą aktualizację. Większość z wprowadzonych w niej usprawnień ma ułatwić użytkownikom tzw. miksowanie harmoniczne, czyli dobieranie pasujących do siebie utworów na podstawie ich tonacji.

W Traktor Pro 3.2 dodano nowe elementy interfejsu służące do wyświetlania aktualnej tonacji utworu oraz zmieniania jej poprzez transpozycję o półton w górę bądź w dół. W bibliotece pojawiła się zaś opcja zaznaczania pozycji, których tonacja pasuje do aktualnie odtwarzanego utworu. Nowa aktualizacja wprowadza też dość ważne zmiany „pod maską”. Traktor Pro 3 korzysta od tej pory z najnowszej wersji algorytmu Elastique, odpowiedzialnego za działanie wszelkich funkcji związanych ze zmianą tempa i tonacji utworów. Dzięki temu zabiegi tego typu mają mieć mniejszy wpływ na brzmienie, niż miało to miejsce dotychczas. W praktyce oznacza to, że jeśli zechcemy zmiksować ze sobą dwa utwory bardzo mocno różniące się między sobą tempem lub tonacją, łatwiej będzie dostosować je do siebie bez wprowadzania wyraźnych zniekształceń.

Wraz z premierą Traktor Pro 3.2 na oficjalnym kanale firmy Native Instruments w serwisie YouTube pojawił się też nowy poradnik, w którym Chris Liebing opowiada o technikach miksowania harmonicznego i praktycznym wykorzystaniu nowych funkcji programu.

Aktualizacja programu Traktor Pro 3 do wersji 3.2 dostępna jest za darmo dla wszystkich użytkowników. Można ją pobrać za pośrednictwem aplikacji Native Access. Oprócz zmian opisanych powyżej wprowadza ona też szereg mniejszych poprawek i usprawnień, których pełną listę znajdziecie tutaj.