Traktor Pro 2.10 już dostępny

Traktor-Kontrol-S5

Premierom DJ-skich kontrolerów firmy Native Instruments towarzyszy zwykle aktualizacja programu Traktor Pro 2, zapewniająca pełną integrację oprogramowania z nowym sprzętem. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego dziecka berlińskiej firmy – Traktor Kontrol S5.

Mimo iż urządzenie widoczne na powyższym zdjęciu trafi do sprzedaży dopiero w przyszłym miesiącu, to jednak towarzysząca mu aktualizacja oprogramowania oznaczona numerem 2.10 została udostępniona użytkownikom już dzisiaj. Oprócz wprowadzenia wsparcia dla S5 przywrócono też możliwość korzystania z funkcji DVS w niektórych starszych modelach kontrolerów i mikserów (niestety, twórcy aktualizacji nie wyszczególnili konkretnych urządzeń), poprawiono niektóre błędy w działaniu kontrolerów S8 i D2 oraz dodano możliwość obsługi dwóch wejść AUX.

Nowe funkcje wprowadzone w wersji 2.10 nie wywołały jednak wśród użytkowników tak dużego zamieszania jak numeracja zastosowana przez Native Instruments. Sporo osób liczyło bowiem na to, że wersja 2.9 będzie ostatnią aktualizacją, po której przyjdzie pora na długo wyczekiwaną premierę programu Traktor Pro 3. Niestety, pojawienie się wersji 2.10 wyraźnie wskazuje na to, że Native Instruments nie planuje w najbliższym czasie pokazać nam zupełnie nowego wcielenia swojego oprogramowania DJ-skiego.

Aktualizacja do wersji 2.10 dostępna jest do pobrania za darmo za pomocą NI Service Center.