Traktor na baterie – czyli prawdziwie mobilny setup

Native InstrumentsCzy marzyliście kiedyś o tym by móc miksować muzykę na łonie natury, z dala od zgiełku cywilizacji, wielkich miast i… no właśnie, z dala od jakiegokolwiek stałego źródła prądu? Jeśli tak, to jak na razie jedynym w miarę logicznym rozwiązaniem jest stworzenie własnego mobilnego setupu działającego w oparciu o zasilanie z niewielkiego akumulatora. Takiego zadania podjął się właśnie niemiecki DJ Walter Marinelli. Inspiracją dla całego przedsięwzięcia był Solar Festival, impreza promująca odnawialne źródła energii, na której Walter miał występować. Efektem jego pracy jest prosty, choć wcale nie tani zestaw pozwalający na granie bez podpięcia do sieci.

Sercem zestawu jest iPad wyposażony w aplikację Traktor DJ. Dodatkową kontrolę zapewnia Traktor Kontrol Z1, który pełni tu również rolę interface’u audio i „zasilacza” dla iPada. Zestaw uzupełniają dwa niewielkie głośniki aktywne i słuchawki. Całość zasilana jest za pomocą akumulatora kwasowo-ołowiowego, który pierwotnie miał zasilać jedynie głośniki, jednak okazał się również wystarczający do zasilania Z1 i iPada. Całość prezentuje się następująco:

mobiles-Setup-Z1+iPad+Akku_english1[1]

 

Trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę ciekawie, zwłaszcza jeśli jesteśmy już posiadaczami iPada. W pozostałych przypadkach wydaje mi się, że można znaleźć dużo tańsze rozwiązania niż zakup tabletu specjalnie do grania „w dziczy”. Na koniec filmik prezentujący działanie całego setupu.