Native Instruments prezentuje Traktor Kontrol Stand

Znalezienie sposobu na podwyższenie kontrolerów do poziomu miksera to problem znany chyba wszystkim użytkownikom modularnych zestawów DJ’skich. Książki, obciążone kartonowe pudełka czy stare „kieszenie” na dyski twarde, pomysłowych dobromirów w naszym kraju nie brakuje i każdy może wypracować sobie własny sposób. Czy w takim wypadku dedykowane statywy dla kontrolerów mogą okazać się czymś więcej niż drogim bajerem ?

Jasne, że tak. O ile oczywiście jego konstrukcja została dobrze przemyślana. Wszystkie z wymienionych we wstępie domowych sposobów podwyższania kontrolera mają jedną wspólną wadę: dodaje nam kolejne rzeczy które musimy ze sobą tachać do miejsca w którym mamy grać. Propozycja Native Instruments uwalnia nas od tego drobnego problemu, gdyż proponowany przez nich statyw w trakcie transportu służy jako case dla kontrolera F1 bądź X1.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nowy dodatek w naszym zestawie jest praktycznie niezauważalny w trakcie pakowania, a dodatkowo zapewnia ochronę naszym kontrolerom. Oficjalnie statyw ten został stworzony do współpracy z kontrolerami F1 i X1 firmy Native Instruments, jednak wydaje mi się, że bez problemu można go używać z innymi kontrolerami o podobnych wymiarach (chociaż umieszczenie ich wewnątrz może okazać się problemem, więc polecałbym jednak sprawdzić to osobiście przed zakupem). Cena Traktor Kontrol Stand wynosi $59. Więcej informacji na stronie http://www.native-instruments.com/en/products/traktor/dj-accessories/bags-cases-and-control-media/traktor-kontrol-stand/