Native Instruments zapowiada Traktor Kontrol S8

Traktor KOntrol S8Numark NV nie nacieszył się zbyt długo tytułem jedynego kontrolera DJ-skiego z kolorowymi wyświetlaczami (chociaż palma pierwszeństwa pozostanie z nim do końca). Dosłownie przed chwilą w sieci pojawiły się bowiem pierwsze oficjalne informacje dotyczące nowego flagowca od Native Instruments, który również zostanie wyposażony w podobne rozwiązanie (co było łatwe do przewidzenia, biorąc pod uwagę konstrukcję ostatniego Maschine). Jeśli więc do tej pory nie wierzyliście, że końcówka roku 2014 należeć będzie do kontrolerów tego typu, teraz macie na to ostateczny dowód.

Niestety, jak na razie jedyne oficjalne informacje od Native Instruments ograniczają się do krótkiego nagrania, na którym wyraźnie widać wspomniane ekrany ale niewiele więcej. Wszystko wskazuje jednak na to, że ostateczny kształt kontrolera pokrywać się będzie z przeciekami, które trafiły niedawno do sieci za sprawą jednego z azjatyckich dystrybutorów. Jeśli wersja widoczna na zdjęciu poniżej okaże się być rzeczywistym produktem będzie to oznaczało, że Native Instruments zdecydowało się na pójście ścieżkami wytyczonymi wcześniej przez Novation i zrezygnuje z kół Jog w swoim flagowym sprzęcie dla DJ-ów. Ich miejsce zajmą zaś dotykowe paski oraz dodatkowe fadery, najprawdopodobniej zaprojektowane z myślą o obsłudze funkcji Remix Decks. Takie rozwiązanie dobrze komponuje się z plotkami, jakoby następna odsłona programu Traktor miałaby oddalać się od tradycyjnego miksowania i bardziej otwarcie romansować ze sztuką Live-Actu.

Traktor KOntrol S8

Niestety, wszystko wskazuje na to, że na oficjalne potwierdzenie tych interesujących informacji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Trzeba jednak przyznać, że taki kierunek rozwoju serii Traktor Kontrol S wydaje się być naprawdę ciekawy, zwłaszcza jeśli nowy kontroler zostanie uzupełniony niedługo nowym oprogramowaniem. Pozostaje więc mieć nadzieję, że tym razem Native Instruments nie przesadzi z ceną, w co jednak ciężko uwierzyć biorąc pod uwagę kilka ostatnich nowości z ich katalogu.