Traktor Kontrol S3 zaprezentowany oficjalnie

Firma Native Instruments zaprezentowała dziś wreszcie Traktor Kontrol S3 – nowy kontroler DJ-ski zaprojektowany z myślą o współpracy z programami Traktor Pro 3 i Traktor DJ 2. Oficjalna zapowiedź pojawiła się w sieci zaledwie kilka godzin po tym, jak jeden z francuskich sklepów muzycznych omyłkowo przedwcześnie opublikował na swojej stronie zdjęcia tego urządzenia.

Oficjalna zapowiedź Traktor Kontrol S3 raczej nie stanowiła dla nikogo zaskoczenia, gdyż potwierdziła ona po prostu wszystkie dotychczasowe plotki dotyczące tego kontrolera. S3 będzie modelem pośrednim pomiędzy dwoma poprzednimi urządzeniami z tej serii. Będzie to czterokanałowy kontroler o wymiarach zbliżonych do Traktor Kontrol S4 Mk3 i podobnym rozłożeniu poszczególnych elementów na górnym panelu. W odróżnieniu od wyższego modelu nie będzie on jednak posiadać zmotoryzowanych kół jog, wyświetlaczy, pełnowymiarowych pitch-faderów, dodatkowej sekcji efektów, możliwości pracy w trybie standalone oraz wsparcia dla DVS.

Traktor Kontrol S3 został wyceniony na 649 USD. Kontroler trafi do sprzedaży w listopadzie, jednak już teraz można zamówić go w przedsprzedaży na oficjalnej stronie firmy Native Instruments, gdzie znajdziecie też więcej informacji na jego temat.