Traktor Dj na iPada już dostępny

Native InstrumentsSiedzi sobie człowiek w dwóch parach skarpet, bluzie i swetrze, bo tegoroczna zima postanowiła straszyć go nie tylko na zewnątrz ale też w pomieszczeniach i ogląda na ekranie komputera materiały promocyjne od firmy Native Instruments. A na tych materiałach, Richie Hawtin na jakiejś słonecznej plaży cieszy twarz do iPada. Ehhh, komu dobrze. Uczucie zazdrości szybko jednak ustępuje myślą typu „fajny bajer”, „dobrze to wymyślili” czy też po prostu „Shut Up and Take My Money”. A potem człowiek przypomina sobie, że ma tablet z Androidem… znacie to uczucie ?

Tak czy inaczej aplikacja Traktor DJ dla iPada jest już dostępna w App Store i prezentuje się naprawdę ciekawie. Nie stara się ona zbyt mocno naśladować pełnowymiarowego Traktora, ale też z pewnością nie jest zabawką zrobioną by wycisnąć dodatkowe pieniądze od fanów marki. Aplikacja ta nie tylko naprawdę sprytnie wykorzystuje możliwości jakie dają ekrany dotykowe, ale też całkiem dobrze radzi sobie z ich typowymi bolączkami i ograniczeniami.

Traktor DJ w wersji 1.0 nie potrafi jeszcze współpracować z kontrolerami MIDI, za to w pełni radzi sobie z obsługą zewnętrznych kart dźwiękowych zgodnych z Core Audio (czyli np. Traktor Audio 6 i 10). Zewnętrzny interface łączy się z iPadem za pomocą popularnego Camera Connection Kit. Osoby które nie posiadają odpowiedniej karty dźwiękowej mogą skorzystać z tak zwanego „splitter cue”, który daje jeden kanał mono master i jeden mono na odsłuch.

Osoby zainteresowane „poważnym” miksowaniem muzyki z pewnością ucieszy fakt, iż biblioteki aplikacji Traktor DJ są w pełni zgodne z bibliotekami Traktor Pro i można je synchronizować za pomocą dropboxa. W praktyce oznacza to, że od teraz można wykorzystywać iPada do ustawiania siatek, punktów cue i tagów utworów które później będziemy miksować za pomocą kontrolerów bądź systemów DVS. Aby było to możliwe, należy pobrać aktualizację programu Traktor Pro do wersji 2.6.1 . Dobrą wiadomością jest to, że dodaje ona również funkcję analizowania tonacji utworu.

Aplikacja Traktor DJ dostępna jest w App Store w cenie $19.99. Więcej informacji na stronie http://www.native-instruments.com/en/products/traktor/dj-software/traktor-dj/

Ponieważ Native Instruments z jakichś powodów nie wstawił na YT materiału prezentującego poszczególne funkcje aplikacji polecam obejrzeć go pod linkiem http://www.native-instruments.com/traktordjintro . Na pocieszenie, Richie Hawtin cieszący się słońcem 😉